Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg

Stoltenberg předpokládá dlouhodobou konfrontaci NATO a Ruska

Svět

NATO musí být připravené na dlouhotrvající konfrontaci s Ruskem, která by mohla trvat i několik dekád, řekl generální tajemník aliance Jens Stoltenberg v rozhovoru pro nedělník Welt am Sonntag. Je podle něj třeba, aby spojenci rychle rozšiřovali obranné kapacity.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg řekl, kdy Švédsko zřejmě vstoupí do NATO

Svět

Švédsko by mělo být již příští měsíc oficiálně přijato do řad Severoatlantické aliance (NATO) poté, co švédské členství přestalo blokovat Turecko. V dopise adresovaném členským zemím Aliance to uvedl generální tajemník Jens Stoltenberg s tím, že by se tak mělo stát během schůzky ministrů zahraničních věcí 28. a 29. listopadu.

Volodymyr Zelenskyj

Svět

Rada NATO-Ukrajina se setká na žádost Zelenského

V následujících dnech proběhne jednání Rady NATO-Ukrajina na žádost Volodymyra Zelenského, potvrdil sám ukrajinský prezident po jednání s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Kyjev chce řešit především bezpečnostní situaci v Černém moři po pozastavení obilné dohody.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg možná zůstane generálním tajemníkem NATO

Svět

Jens Stoltenberg možná zůstane generálním tajemníkem Severoatlantické aliance (NATO) ještě další rok. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na jednoho z účastníků rozhovorů na toto téma a na nejmenovaného amerického představitele. NATO se snaží co nejdříve rozhodnout o budoucím vůdci aliance před summitem, který se koná v Litvě v polovině července.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg potěšil Ukrajinu. Podle tajemníka se přiblížila NATO

Svět

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v pátek řekl, že Ukrajina se v posledních letech přiblížila členství v alianci. Vyzval také k vytvoření rámce pro zajištění bezpečnosti Ukrajiny po konci války. Stoltenberg promluvil po jednání ministrů obrany NATO v Bruselu a před blížícím se summitem v Litvě.

Jens Stoltenberg

Svět

Stoltenberg z NATO podpořil ukrajinskou protiofenzivu

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vnímá, že ukrajinská armáda zaznamenává územní zisky během probíhající protiofenzivy. Kyjev potvrdil dobytí prvních několika obcí už o uplynulém víkendu. Podle Stoltenberga si tak přinejmenším vylepšuje vyjednavací pozici.

Jens Stoltenberg

Stoltenberg promluvil o perspektivě ukrajinského členství v NATO

Svět

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg v úterý v norském Oslu zdůraznil, že o případném ukrajinském členství v alianci rozhodne Kyjev společně s členskými státy, nikoliv Rusko. Stoltenberg očekává, že spojenci Ukrajiny oznámí v následujících dnech a týdnech další pomoc napadené zemi.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.