"To, co chceme, je především stabilita," prohlásil Macron. "V osobní rovině je mi vždycky líto, když vidím, jak nějaký kolega odchází," dodal.

Šéf Elysejského paláce se s Trussovou setkal před dvěma týdny v Praze na summitu Evropského politického společenství. Jejich schůzka byla vnímána jako sblížení Francie a Británie poté, co Trussová potvrdila, že Macron je přítel její země. Oba politici se tehdy dohodli na dalším společném setkání, což například BBC považovala za možnou novou fázi v postbrexitových vztazích Británie a EU.

Personální šéf Bílého domu Ron Klain uvedl, že prezident Joe Biden prohlášení k rezignaci Trussové vydá později během dneška. Bílý dům nicméně ujistil, že USA budou mít blízké vztahy s kýmkoliv, kdo premiérku nahradí.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová uvedla, že někoho tak katastrofálního Británie na premiérském postu ještě neměla. Trussová jako ministerská předsedkyně, ale i předtím jako ministryně zahraničí, patřila k zastáncům tvrdé linie vůči Rusku v souvislosti s jeho invazí na Ukrajinu.