Norská média zveřejnila záběry ze čtvrti Bislett na severu Osla, na nichž je vidět muž vysvlečený do půl těla s nožem v ruce. Podle norského listu Verdens Gang dotyčný napadal náhodné kolemjdoucí, a když se mu v tom snažila přivolaná policejní hlídka zabránit, zaútočil na policisty, z nichž jednoho zranil. Příslušníci policie ho následně zneškodnili.

Motiv činu není znám. "Nevylučujeme žádný motiv, ale zatím nemáme informace, že by čin nějak souvisel s terorismem," řekl na dnešní tiskové konferenci vysoký policejní představitel Egil Jörgen Brekke. Muž je policii známý z dřívějška, dodal.

Podle deníku Verdens Gang by se mohlo jednat o Rusa ve věku mezi 30 a 40 lety, který byl v prosinci 2020 odsouzen k nucené psychiatrické péči poté, co o rok a půl dříve v Oslu pobodal na ulici jednoho muže a další lidi ohrožoval.

Minulý měsíc zabil sedmatřicetiletý Espen Andersen Braathen, který má dánskou matku a norského otce, pět lidí v malém městě Kongsberg, které leží asi 70 kilometrů jihozápadně od Osla. Ozbrojen byl lukem, šípy a nožem.