"Polsko, společně se Spojenými státy a Británií, už předala největší vojenskou pomoc Ukrajině, a nadále tak činí," řekl v rozhovoru s tiskovou agenturou Skurkiewicz. "Tato pomoc je trvalá, nepřetržitá a mnohorozměrná," dodal.

Server Politico tento týden napsal, že červenec byl prvním měsícem bez nového příslibu vojenské pomoci Kyjevu od ruského vpádu na Ukrajinu. Odvolal se přitom na údaje výzkumníků z Kielského ústavu pro světové hospodářství (IfW), které se týkají Británie, Francie, Německa, Španělska, Itálie a Polska.

Údaje IfW podle serveru ilustrují to, na co opakovaně upozorňovali ukrajinští vojenští představitelé a politici: hlavní evropské mocnosti nedrží krok s vojenskou pomocí USA a i Británie a Polsko se zdají být u konce s dechem.

"To je zcela nepravdivé," tvrdí Skurkiewicz, podle něhož polská vláda během zmíněné doby přijala další usnesení o zaslání vojenské pomoci sousední zemi. Podobnosti nebyly zveřejněny, protože přílohy rezoluce přijaté vládou podléhají přísnému utajení, dodal náměstek šéfa polského resortu obrany. Součástí polské pomoci Ukrajině je podle něj vojenské vybavení, zbraně a munice.