"Ne," reagoval suše na spekulace guvernér New Yorku v pondělním rozhovoru se svým bratrem a moderátorem televize CNN Chrisem Cuomem. Politik následně prohlásil, že na boj o prezidentskou funkci vůbec nepomyslel, a prý to tak navždy zůstane.

Tomu předcházelo interview prezidenta Donalda Trumpa ve vysílání televize Fox News, ve kterém prezident řekl: "Myslím si, že by byl lepším kandidátem než ospalý Joe." Takto hlava státu trvale hovoří o někdejším viceprezidentovi Bidenovi, který je aktuálně velkým favoritem na zisk nominace demokratů do listopadových voleb.

Jak ale píše Politico, Cuomo nyní Bidena poněkud zastiňuje, neboť je hlavní tváří snahy New Yorku vypořádat se s vážnou epidemií nemoci COVID-19, která má v tomto státě už přes 1000 obětí. "Obdivuhodné" počínání guvernéra ve svém nejnovějším videu vyzdvihl i populární britský komik a obyvatel New Yorku John Oliver.

Politico podotýká, že vývoj posledních dní značně kopíruje události staré 36 let: I tehdy prý v předvolebním čase vyvstaly pochybnosti o prezidentském kandidátovi Demokratické strany, který se měl utkat o Bílý dům s republikánem s kariérou v showbyznysu, a i tehdy živila pochybnosti stoupající hvězda guvernéra New Yorku s příjmením Cuomo.

V čele uvedeného státu tehdy stál otec současného guvernéra Mario Cuomo a o post hlavy státu se na konci roku utkali někdejší viceprezident Walter Mondale a někdejší herec Ronald Reagan. Souboj skončil drtivým vítězstvím republikánského kandidáta Reagana.

Podle některých komentátorů se nyní Trump snaží zvýšit své šance na volební triumf srovnáváním newyorského guvernéra s Bidenem, který sice pravidelně promlouvá k médiím ze svého domova ve státě Delaware, zdaleka ovšem není tolik vidět. "Co si myslíš o tom, že se tě (Trump) snaží použít proti Bidenovi? Přesně tohle se děje. Snaží se říct: 'Joe Biden je slabý. Podívejte se, I Cuomo je silnější než on, a to ani nekandiduje,'" řekl svému bratrovi v televizním rozhovoru Chris Cuomo.

Starší sourozenec v reakci nešetřil chválou na adresu bývalého viceprezidenta. "On je ten pravý," zakončil svůj výčet Bidenových kladů.