Mluvčí hasičů Vassilis Varthakoyiannis sdělil, že hlavní požár v blízkosti Atén se velmi rychle rozšířil. "Hasičský sbor musel v mnoha případech zasáhnout, aby dostal lidi z jejich domů," uvedl. Požárníkům se ruší dovolené, zatímco premiér Kyriakos Mitsotakis se urychleně vrátil ze summitu v Bruselu.

Lesní požáry podle AP nadále zuří na sever a západ od řeckého hlavního města. Plameny poškodily řadu domů v pobřežním městě Loutraki. V dalším městě Mandra museli policisté pomáhat místním do aut, zatímco se oheň rychle blížil. V okolí Atén navíc vznikly další požáry.

Úřady také informovaly o uzavření dvou částí dálnice mezi metropolí a Korintem. Hasiči tak získali lepší přístup k ohni a zastavili plameny, které mířily k velké ropné rafinérii. BBC už v úterý uvedla, že řecká policie zadržela muže podezřelého ze založení jednoho z požárů.

Italové a Francouzi posílají na pomoc dohromady čtyři hasičská letadla, která jsou společně s posádkami součástí unijního ochranného mechanismu. Informoval o tom Hlas Ameriky. V Řecku už nyní zasahuje několik desítek rumunských hasičů.

Web zmíněné stanice zároveň upozornil, že druhá vlna veder se v Řecku očekává ve čtvrtek, kdy mají teploty v centrálních a jižních oblastech země dosáhnout až 44 stupňů.