Na vozovku nyní mohou podle stanice CNN vjet pouze osobní automobily, autobusy, dodávky a nákladní vozidla na okupovaný Krymský poloostrov a na pevninské Rusko přepravují trajekty.

Na ruské straně Kerčského průlivu v úterý čekalo 933 nákladních automobilů, ve středu pak už více než tisíc. V oblasti jsou podle agentury RIA Novosti pro čekající nákladní vozy připravena parkoviště s kapacitou až 2000 vozidel. Na snímcích společnosti Maxar Technologies ze 12. října je vidět řadu nákladních aut čekajících na trajekt i plavidlo, které s nimi pluje přes Kerčský průliv.

Na mostě, který spojuje ruskou pevninu s protiprávně anektovaným ukrajinským poloostrovem Krym, se v sobotu po výbuchu zřítila část vozovky a vzplály cisterny na železniční části stavby. Podle ruských úřadů explozi způsobila bomba v nákladním autě, útok podle ruského prezidenta Vladimira Putina zorganizovala Ukrajina. Kyjev se k útoku oficiálně nevyjádřil a vyšetřování ruských úřadů označil za nesmysl.

Satelity Maxar Technologies zaznamenaly auta, která v omezeném provozu jedou přes dva pruhy čtyřproudé dálnice. Druhá polovina vozovky je poničená, při explozi se zřítila do moře.