Šéf wagnerovců sdílel na Telegramu video, na kterém jsou zahyceny řady mrtvých bojovníků jeho žoldnéřské skupiny. Nad nimi stojí Prigožin a velmi ostře nadává Valeriji Gerasimovi, náčelníkovi generálního štábu ruských ozbrojených sil, a ruskému ministrovi obrany Sergeji Šojguovi.

Ty obviňuje ze smrti jeho lidí, kteří padli v boji proti Ukrajině. Podobně jako před dvěma dny i nyní zmínil, že jim ruská armáda neposkytuje munici, v době, kdy se očekává silná ukrajinská protiofenzíva.

Skupina se podle svého šéfa proto stáhne pryč z ukrajinského Bachmutu a město předá ruskému ministerstvu obrany. Rusko se přitom snaží nvýchodoukrajinský Bachmut obsadit už několik měsíců.

"Stahuji jednotky Wagnerovy skupiny z Bachmutu, při takovém nedostatku munice jsou odsouzeny k nesmyslné smrti," uvedl Prigožin v textovém prohlášení které zveřejnil rovněž na Telegramu.

Prigožin ruskému ministerstvu obrany dlouhodobě vyčítá, že jeho bojovníky u Bachmutu nepodporuje. Tvrdí, že skupina kvůli nedostatku munice utrpěli výrazně vyšší ztráty, než bylo nutné.

reklama