reklama

Zatímco na shromáždění hnutí Pegida na náměstí v centru Drážďan přišlo podle odhadu DPA asi 3000 lidí, demonstrace za toleranci a solidární společnost se jich zúčastnilo asi 5000.

Na akci protiislámského hnutí dorazily podle saských médií také účastníci ze zemí sousedících s Německem včetně Česka. Na akci promluvil mimo jiné šéf Pegidy Lutz Bachmann. Při protestu zněla hesla jako "Pryč s Merkelovou" či "Lživý tisk", která často účastníci akcí protiimigračního hnutí provolávají. Policie dnes začala vyšetřovat dva účastníky akce, kteří podle ní hajlovali.

Demonstraci proti Pegidě dnes svou přítomností podpořil i starosta Drážďan Dirk Hilbert. Podle něj je důležité, aby se obyvatelé města jasně postavili proti šíření nenávisti.

Pegida vznikla na podzim 2014 a vrchol obliby zaznamenala v lednu 2015, kdy se na její demonstraci v Drážďanech shromáždilo zhruba 25.000 lidí. Odnože hnutí vznikaly i v dalších německých městech, například v Lipsku, Berlíně či Kolíně nad Rýnem, saská metropole ale zůstala jeho baštou. Po odchodu některých zakladatelů na začátku roku 2015 se Pegida pod vedením Lutze Bachmanna dál radikalizovala.

Loading...

2 komentáře (Poslední 21.10. 04:27) Napište svůj názor

reklama