Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Putin pohrozil mnohem větší odvetou za ukrajinský útok na Kazaň

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: kremlin.ru

Kyjev bude litovat a pozná ještě větší destrukci, prohlásil ruský prezident Vladimir Putin po sobotním útoku ukrajinských dronů na Kazaň. Na jeho výhrůžky upozornila ruská státní agentura TASS. Útok se obešel bez zranění, ve městě ale napáchal škody. 

"Kdokoliv a jakkoliv se pokusí zničit něco v naší zemi, bude čelit mnohem větší destrukci ve své vlastní zemi a bude litovat svých snah ublížit nám v naší zemi," řekl Putin během ceremonie u příležitosti otevření nového letiště a další dopravní infrastruktury v ruských regionech. Šéf Kremlu slíbil, že Rusko se pod jeho vedením bude nadále posouvat kupředu. 

"Nejen, že nahradíme škodu, kterou nám nějaký pokus způsobil, ale budeme se posouvat vpřed ještě rychleji, než je tomu v současnosti. Budeme vylepšovat silniční síť a stavět domy," ujistil ruský prezident spoluobčany. 

Ukrajinci zaútočili na Kazaň, hlavní město Tatarstánu, v sobotu prostřednictvím osmi bezpilotních strojů. Podle TASS zasáhly drony i bytové domy. Předběžné informace hovoří o tom, že se útok obešel bez zranění. 

Jeden z dronů cílil na průmyslovou oblast, ale do svého stanoveného cíle nedorazil. Ruské ministerstvo obrany informovalo, že ukrajinská armáda vedla útok ve třech vlnách z různých směrů. Tři drony se podařilo sestřelit a další tři zneškodnit metodami elektronického boje. 

Témata:  Vladimír Putin válka na Ukrajině Rusko

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 22:00

Tajemství vzkazu od Jiřiny Bohdalové. Až se Miloš Zeman začervenal

Jiřina Bohdalová se nadále zotavuje z červnové operace srdce, takže dokonce vynechává letošní ročník karlovarského filmového festivalu. Jednou věcí si ale může být jistá. Kamarádi na ni myslí. Například exprezident Miloš Zeman. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.