Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rakouská policie se při razii zaměřila na falšování očkovacích certifikátů

Rakouská policie, ilustrační fotografie
Rakouská policie, ilustrační fotografie
Foto: Evgeny Petrov / INCORP images

Rakouská policie se dnes při rozsáhlé razii zaměřila na více než dvě desítky lidí, kteří jsou podezřelí z falšování očkovacích certifikátů. Do akce se podle agentury DPA zapojilo přes 100 strážců zákona, kteří v sedmi z devíti spolkových zemí prohledali celkem 24 nemovitostí.

Zabavili přitom řadu zfalšovaných certifikátů nepravdivě potvrzujících očkování proti koronaviru, mobilní telefony i počítače.

"Organizovaný obchod s falšovanými očkovacími certifikáty a jejich používání nejsou jen tak nějakým prohřeškem, ale kriminálním činem," zdůraznil rakouský ministr vnitra Gerhard Karner. Zároveň poznamenal, že policisté budou nadále ve zvýšené míře kontrolovat dodržování protiepidemických opatření. Nyní se každý den podle něj uskuteční kolem 30.000 kontrol.

Falšování očkovacích certifikátů není v Rakousku úplně ojedinělou záležitostí. Podle rakouského serveru noen.at policie od dubna loňského roku zaznamenal kolem 1100 porušení zákona v souvislosti s touto problematikou.

Témata:  Rakousko očkování policie Rakousko

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.