Řecký velvyslanec v Bělehradě dostal podle médií za úkol podat stížnost tamnímu ministerstvu zahraničí. Řecké ministerstvo zahraničí mezitím podalo stížnost ukrajinskému velvyslanci v Aténách, sdělil řecký diplomatický zdroj.

Letadlo Antonov An-12 v sobotu večer vzlétlo z letiště v srbském městě Niš, přičemž konečnou destinací měl být po několikerém mezipřistání Bangladéš. Nedlouho po startu se stroj kvůli závadě motoru zřítil u řeckého města Kavala, zemřelo všech osm členů ukrajinské posádky.

Podle vyjádření srbského ministra obrany Nebojši Stefanoviče letoun převážel 11,5 tuny minometné munice. Trvalo však několik hodin, než o tom srbská strana Řeky informovala, a na místě proto panoval zmatek. Ještě hodiny po zřícení letadla se ozývaly výbuchy a šířil se štiplavý dým. Dva hasiči byli převezeni do nemocnice s dýchacími potížemi.

Záchranné složky se musely zcela stáhnout a obyvatelé byli vyzváni, aby nevycházeli z domů a nechali zavřená okna. Dlouho totiž nebylo jasné, co bylo na palubě letadla. Přivolaní experti z protichemické jednotky byli teprve během neděle schopni vyloučit přítomnost toxických látek. Na místě i dnes pracují pyrotechnici.

Letoun patřil ukrajinské letecké společnosti. Ta i ukrajinské ministerstvo zahraničí potvrdily, že všech osm obětí nehody byli Ukrajinci.