Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rodiče stihla další rána. Chtěli rozsypat popel zesnulého syna, urnu někdo ukradl

Kypr, ilustrační foto
Kypr, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Polští manželé na Kypru apelovali na místní obyvatele, aby pomohli s nalezením urny obsahující popel zesnulého syna. O dřevěnou skříňku přišli v pátek, když jim někdo vykradl auto zaparkované před restaurací na jižním pobřeží středomořského ostrova, informovala agentura AP.

Urna byla v jednom ze tří kufrů, které z vozidla zmizely. Auto se nacházelo u podniku v oblíbené turistické lokalitě Governor's Beach východně od přístavu Lemesos. Zloději podle policie rozbili okno u sedadla spolujezdce a odnesli zavazadla, v nichž bylo mimo jiné 200 eur (zhruba 5000 Kč) v hotovosti.

Vyšetřovatelé informovali, že ukradenou urnu lze rozpoznat podle nápisu "Dennis 2000-2019". Syn polských manželů, kteří trvale žijí ve Švédsku, zemřel v létě při autonehodě.

Matka a otec přivezli popel syna na Kypr kvůli tomu, aby ho mohli rozptýlit na nějakém hezkém místě, napsal server BBC. "Bez syna jsme jednoduše nedokázali slavit doma Vánoce. Chtěli jsme odjet na nějaké přívětivé místo, abychom uzavřeli nejhorší rok našeho života," řekl BBC Bartek Bebnarz.

Témata:  Kypr

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.