Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské bomby zasáhly hypermarket v Charkově. Uvnitř mohlo být 200 lidí

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Při ruském sobotním ostřelování ukrajinského města Charkov, které zasáhlo hypermarket se stavebním materiálem nacházející se v hustě obydlené čtvrti, zahynuly nejméně dvě osoby a dalších 24 utrpělo zranění. Uvedli to místní představitelé, napsala agentura AFP.

Gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov upřesnil, že hypermarket zasáhly dvě ruské naváděné bomby, což vedlo k rozsáhlému požáru na ploše 10 000 metrů čtverečních.

Na videích zveřejněných na sociálních sítích je vidět hustý černý kouř stoupající z prodejny sítě hypermarketů Epicentr, která se nachází v oblasti velkoobchodů vedle parkoviště.

"Máme mnoho pohřešovaných a mnoho zraněných. Podle všeho šlo o útok na hypermarket plný lidí - je to čistý terorismus," napsal starosta Terechov na Telegramu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v hypermarketu mohlo být více než 200 lidí.

Charkov, druhé největší město Ukrajiny s více než milionem obyvatel, se pravidelně stává terčem ruských raketových útoků. Ve čtvrtek podle místních představitelů při ruském ostřelování zahynulo nejméně sedm lidí a více než deset bylo zraněno.

Ukrajinské úřady oznámily, že ruské síly vypálily na Charkov a jeho předměstí nejméně 15 raket z komplexů S-300 nebo S-400, které zasáhly i průmyslovou zónu včetně tiskárny.

Čtvrteční raketové útoky také poškodily několik objektů státní železniční společnosti Ukrzaliznycja, při čemž bylo zraněno šest zaměstnanců. 

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Aktuálně se děje

18. června 2024 17:36

17. června 2024 20:14

Stoltenberg eskaluje napětí, reaguje Kreml na slova šéfa NATO

Rusko vnímá nejnovější vyjádření šéfa NATO Jense Stoltenberga jako další eskalaci napětí. Generální tajemník aliance v rozhovoru uvedl, že členské země bloku jednají v reakci na rostoucí hrozbu ze strany Ruska a Číny o možném uvedení dalších jaderných zbraní do stavu pohotovosti. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy