Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruské bomby zasáhly hypermarket v Charkově. Uvnitř mohlo být 200 lidí

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto
Foto: FREE Photo Tereshchenko Oleg / UNIAN

Při ruském sobotním ostřelování ukrajinského města Charkov, které zasáhlo hypermarket se stavebním materiálem nacházející se v hustě obydlené čtvrti, zahynuly nejméně dvě osoby a dalších 24 utrpělo zranění. Uvedli to místní představitelé, napsala agentura AFP.

Gubernátor Charkovské oblasti Oleh Syněhubov upřesnil, že hypermarket zasáhly dvě ruské naváděné bomby, což vedlo k rozsáhlému požáru na ploše 10 000 metrů čtverečních.

Na videích zveřejněných na sociálních sítích je vidět hustý černý kouř stoupající z prodejny sítě hypermarketů Epicentr, která se nachází v oblasti velkoobchodů vedle parkoviště.

"Máme mnoho pohřešovaných a mnoho zraněných. Podle všeho šlo o útok na hypermarket plný lidí - je to čistý terorismus," napsal starosta Terechov na Telegramu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že v hypermarketu mohlo být více než 200 lidí.

Charkov, druhé největší město Ukrajiny s více než milionem obyvatel, se pravidelně stává terčem ruských raketových útoků. Ve čtvrtek podle místních představitelů při ruském ostřelování zahynulo nejméně sedm lidí a více než deset bylo zraněno.

Ukrajinské úřady oznámily, že ruské síly vypálily na Charkov a jeho předměstí nejméně 15 raket z komplexů S-300 nebo S-400, které zasáhly i průmyslovou zónu včetně tiskárny.

Čtvrteční raketové útoky také poškodily několik objektů státní železniční společnosti Ukrzaliznycja, při čemž bylo zraněno šest zaměstnanců. 

Témata:  válka na Ukrajině Ukrajina

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.