Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský ministr obrany navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině

Sergej Šojgu, ministra obrany RF
Sergej Šojgu, ministra obrany RF
Foto: mil.ru

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu navštívil ruské jednotky bojující na Ukrajině. V prohlášení zveřejněném na síti Telegram ministerstvo obrany uvedlo, že si Šojgu prohlédl jedno z velitelských stanovišť a od tamního velitele Rustama Muradova si vyslechl zprávu o aktuální situaci a krocích armády. Rusové nazývají invazi na Ukrajinu speciální vojenskou operací.

Ministr si "prohlédl předsunuté velitelské stanoviště jedné z formací skupiny vojsk "Vostok" ve směru na jih Doněcké oblasti", napsala ruská agentura TASS. Šojgu vojákům poděkoval za hrdinství a obětavost a předal jim státní vyznamenání, řády a medaile.

Nejvyšší vojenští velitelé navštěvují frontovou linii na Ukrajině jen sporadicky. Šojgu, který je ministrem obrany od roku 2012, se stal poslední dobou terčem tvrdé kritiky za své vystupování v době války, která trvá už více než rok. Například zakladatel Wagnerovy žoldnéřské skupiny oligarcha Jevgenij Prigožin ho v únoru obvinil ze zrady. Ministerstvo obrany kritizoval i za nedostatek munice a zbraní, za taktické omyly na bojišti a za to, že si ministerstvo přivlastňuje úspěchy jeho žoldnéřů.

Rusko loni 24. února zaútočilo na Ukrajinu, kde od té doby neustávají tvrdé boje. Ruské síly nyní bojují s ukrajinskými jednotkami zejména u východoukrajinského Bachmutu. Ruská armáda ale zároveň pravidelně útočí i na další ukrajinská města a ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

Témata:  Sergej Šojgu válka na Ukrajině Ruská armáda

Aktuálně se děje

16. června 2024 18:01

Pellegrini přijede do Česka. Návštěva má být symbolem usmíření

Nový slovenský prezident Peter Pellegrini v diskusním pořadu veřejnoprávní televize RTVS prozradil, že český protějšek Petr Pavel vnímá blížící se Pellegriniho návštěvu Česka jako možná symbol usmířen mezi oběma zeměmi po březnovém přerušení mezivládních konzultací. Pellegrini dorazí do Prahy 26. června. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy