Ministr si "prohlédl předsunuté velitelské stanoviště jedné z formací skupiny vojsk "Vostok" ve směru na jih Doněcké oblasti", napsala ruská agentura TASS. Šojgu vojákům poděkoval za hrdinství a obětavost a předal jim státní vyznamenání, řády a medaile.

Nejvyšší vojenští velitelé navštěvují frontovou linii na Ukrajině jen sporadicky. Šojgu, který je ministrem obrany od roku 2012, se stal poslední dobou terčem tvrdé kritiky za své vystupování v době války, která trvá už více než rok. Například zakladatel Wagnerovy žoldnéřské skupiny oligarcha Jevgenij Prigožin ho v únoru obvinil ze zrady. Ministerstvo obrany kritizoval i za nedostatek munice a zbraní, za taktické omyly na bojišti a za to, že si ministerstvo přivlastňuje úspěchy jeho žoldnéřů.

Rusko loni 24. února zaútočilo na Ukrajinu, kde od té doby neustávají tvrdé boje. Ruské síly nyní bojují s ukrajinskými jednotkami zejména u východoukrajinského Bachmutu. Ruská armáda ale zároveň pravidelně útočí i na další ukrajinská města a ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

reklama