Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovenské úřady kvůli potížím prodloužily volební moratorium

Slovensko, ilustrační foto
Slovensko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

I při druhém kole prezidentských voleb na Slovensku se prodlouží moratorium. Oznámila to státní volební komise, delší bude o pět minut. Důvodem je pozdní zahájení hlasování ve dvou volebních místnostech. Problém byl také s členem komise pod vlivem alkoholu.

"Evidujeme, že byly dvě volební místnosti otevřeny o pět minut později, tím pádem můžeme už v tuto chvíli říct, že moratorium se prodlouží o pět minut," řekl předseda komise Eduard Burda podle TASR. Druhé kolo jinak probíhá podle jeho slov standardně.

Ani policisté nezaznamenali žádné narušení průběhu voleb, které by mělo vliv na moratorium. Evidují však jednoho člena volební komise pod vlivem alkoholu. Podle statistiků začne zpracovávání výsledků po 22. hodině, zveřejňovat se budou v desetiminutových intervalech.

Z prvního kola před čtrnácti dny postoupili exministr zahraničí Ivan Korčok se ziskem 42,51 procenta hlasů a předseda parlamentu Peter Pellegrini, kterého volilo 37,02 procenta voličů. Jediným výraznějším pronásledovatelem dvojice byl bývalý ministr spravedlnosti Harabin, který na třetím místě získal podporu 11,73 procenta.

Ve druhém kole prezidentských voleb může podle slovenského statistického úřadu volit více než 4,3 milionu lidí. Hlas mohou odevzdat v 5938 volebních místnostech do dnešních 22 hodin.

Témata:  volby na Slovensku Slovensko

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy