Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Slovensko je nově na německém seznamu rizikových oblastí

Bratislava, Slovensko
Bratislava, Slovensko
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Minulý týden se na německém seznamu objevily první slovenské oblasti - hlavní město Bratislava a okresy Žilina, Prešov, Nitra a Trnava. Dnes RKI oznámil, že za rizikové považuje celé Slovensko. Na seznam, jehož aktualizace začne platit od soboty, se nově dostalo také Nizozemsko, Malta a některé regiony Finska, Irska, Itálie, Chorvatska, Portugalska, Švédska, Švýcarska, Slovinska, Maďarska a Británie. Na seznam přibyly také další francouzské regiony, a za rizikovou tak bude Německo od soboty považovat již prakticky celou Francii. Výjimkou bude pouze ostrova Mayotte v Indickém oceánu. Jedinou sousední zemí, u které Německo dosud nepovažovalo za rizikovou žádnou její část, bylo Polsko. Od soboty se to ale změní. Na seznam se dostane pět vojvodství: Kujavsko-Pomořanské, Malopolské, Podlaské, Pomořanské a Svatokřížské. Za rizikové tak budou považovány například i Krakov a Gdaňsk. Navrátilci z rizikových oblastí musí v Německu na dva týdny do karantény. Dříve ji mohou opustit jen s negativní testem. Od 8. listopadu by se měla pravidla karantény změnit: povinná bude jen na deset dní a opustit ji bude možné s negativním testem nejdříve po pátém dni. Německo považuje za rizikové především ty regiony, v nichž počet nově evidovaných případů koronavirové nákazy překročí 50 na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Nyní je na seznamu zhruba 130 celých zemí, řada dalších má jako rizikový označený nejméně jeden region.

Minulý týden se na německém seznamu objevily první slovenské oblasti - hlavní město Bratislava a okresy Žilina, Prešov, Nitra a Trnava. Dnes RKI oznámil, že za rizikové považuje celé Slovensko.

Na seznam, jehož aktualizace začne platit od soboty, se nově dostalo také Nizozemsko, Malta a některé regiony Finska, Irska, Itálie, Chorvatska, Portugalska, Švédska, Švýcarska, Slovinska, Maďarska a Británie. Na seznam přibyly také další francouzské regiony, a za rizikovou tak bude Německo od soboty považovat již prakticky celou Francii. Výjimkou bude pouze ostrova Mayotte v Indickém oceánu.

Jedinou sousední zemí, u které Německo dosud nepovažovalo za rizikovou žádnou její část, bylo Polsko. Od soboty se to ale změní. Na seznam se dostane pět vojvodství: Kujavsko-Pomořanské, Malopolské, Podlaské, Pomořanské a Svatokřížské. Za rizikové tak budou považovány například i Krakov a Gdaňsk.

Navrátilci z rizikových oblastí musí v Německu na dva týdny do karantény. Dříve ji mohou opustit jen s negativní testem. Od 8. listopadu by se měla pravidla karantény změnit: povinná bude jen na deset dní a opustit ji bude možné s negativním testem nejdříve po pátém dni.

Německo považuje za rizikové především ty regiony, v nichž počet nově evidovaných případů koronavirové nákazy překročí 50 na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. Nyní je na seznamu zhruba 130 celých zemí, řada dalších má jako rizikový označený nejméně jeden region.

Témata:  Slovensko Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

10:01

Putin chválil Trumpa a vyjádřil mu obdiv. Chce s ním jednat

Nový americký prezident Donald Trump ve čtvrtek uvedl, že od svého zvolení ještě nevedl žádný rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, ale očekává, že se tak stane v blízké budoucnosti. Informaci přinesla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Joe Biden

Biden hájí své funkční období: Otevřeně přiznává chyby

V projevu, který se pro mnohé stal zjevným uznáním selhání, prezident Joe Biden přednesl obhajobu svého funkčního období a otevřeně přiznal, že bylo „čestné a spravedlivé“. Po šokujícím vítězství Donalda Trumpa, které přineslo republikánům rozhodující návrat do Bílého domu, si Biden vysloužil kritiku, že jeho vystoupení bylo chaotické a neorganizované.