reklama

Šutaj Eštok zároveň požádal o svolání mimořádné bezpečnostní rady v souvislosti s nelegální migrací, přičemž společně s Ficem poukazují na aktuální situaci v pásmu Gazy a případné bezpečnostní hrozby, uvedla TASR.

"Lidé musí žít poklidněji i bezpečněji s ohledem na to, co se děje ve světě," uvedl premiér. "Nelegální migrace, pokud nebude pod kontrolou, může způsobit, že sem budou přicházet 'závadné' osoby, které jsou napojené na teroristické struktury," konstatoval.

Nové vedení slovenského ministerstva vnitra si stanovilo řešení migrace za jednu z priorit. Na celé zelené hranici s Maďarskem má být nasazena "poměrně velká živá síla a technika", zapojit se mají i ozbrojené síly.

Ministr vnitra zdůraznil ambici kompletně chránit zelenou hranici. Situace ve světě je podle něj extrémně vážná a není radno ji podceňovat. Šutaj Eštok očekává velkou vlnu nelegální migrace.

Opatření kvůli nelegální migraci zavedla už předchozí slovenská vláda, konkrétně šlo o namátkové kontroly na hraničních přechodech s Maďarskem.