Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Švédsko vyšetřuje pokus o teroristický útok na izraelské velvyslanectví

Švédská policie
Švédská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Švédsko vyšetřuje pokus o teroristický čin v souvislosti se středečním nálezem nebezpečného předmětu na izraelském velvyslanectví ve Stockholmu, informovala DW. Případem se zabývá tajná služba.

Policie ve středu obdržela hlášení z ambasády o nálezu podezřelého předmětu. Strážci zákona blíže nespecifikovali, o co se jednalo. Na místo každopádně přivolali experty na výbušniny, kteří předmět zneškodnili. Podle médií se jednalo o ruční granát, který někdo hodil přes plot k budově velvyslanectví.

Izraelský velvyslanec ve Švédsku Ziv Nevo Kulman na sociální síti po incidentu napsal, že šlo o zřejmý pokus o útok na izraelskou ambasádu.

Švédská tajná služba SÄPO v pátek oznámila, že si převzala předběžné vyšetřování události od policie, která se incidentem zabývala od středy. Událost se podle ní vyšetřuje jako teroristický čin.

Švédská vláda loni v říjnu vyčlenila 10 milionů švédských korun na zvýšení bezpečnosti židovských institucí a kongregací v zemi kvůli nárůstu antisemitismu po vypuknutí konfliktu mezi Izraelem a palestinským teroristickým hnutím Hamás.

Témata:  Švédsko policie Švédsko Izrael

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.