Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Švýcarská věznice hledá dobrovolníky pro víkendový pobyt za mřížemi

Věznice, ilustrační fotografie
Věznice, ilustrační fotografie
Foto: Original Communications

Věznice ve švýcarském Curychu hledá dobrovolníky, kteří by v březnu vyzkoušeli její nové prostory, než se otevřou pro skutečné vězně. A zájem o dobrovolný pobyt za mřížemi je obrovský, upozornila agentura Bloomberg. Přihlásilo se více než 600 zájemců, zařízení má přitom kapacitu pro 241 vězňů.

Pobyt dobrovolníků má být provozním testem pro zaměstnance nového vězení a umožní jim se s novým zařízením před jeho dubnovým otevřením seznámit. Dobrovolníci musí být starší 18 let, žít v Curychu nebo pracovat pro kanton a budou předem prověřeni.

Ti, kteří se nakonec dostanou dovnitř, se budou muset vzdát mobilních telefonů a chytrých hodinek. Dostanou ale na výběr, zda chtějí vegetariánskou, halal nebo masovou stravu. Osobní prohlídka před nástupem do vězení, která je povinná pro skutečné vězně, ale bude pro testované osoby nepovinná.

Nová věznice byla vybudována poté, co se na jiná zařízení snesla vlna kritiky kvůli špatným životním podmínkám vězňů. Ředitel věznice Marc Eiermann upozornil dobrovolníky, že nemají očekávat "prázdninový tábor", ale budou moci kdykoliv odejít.

Témata:  Švýcarsko věznice

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.