Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Hromadné znásilnění? Turistka vyvolala aféru, ve skutečnosti to bylo úplně jinak

Ilustrační fotgrafie
Ilustrační fotgrafie
Foto: Pixmac

Kyperský soud dnes rozhodl, že devatenáctiletá britská občanka křivě obvinila 12 izraelských mladíků z hromadného znásilnění. Informoval o tom server BBC s tím, že podobu trestu soud oznámí v příštích dnech.

Britská turistka se obrátila na policii letos v červenci a tvrdila, že ji Izraelci znásilnili v hotelu ve městě Agia Napa na severovýchodě ostrova. poté ale obvinění stáhla; u soudu uváděla, že se tak stalo pod nátlakem policistů.

Kyperský soud původně vzal do vazby všech 12 podezřelých mladíků ve věku od 15 do 18 let, po deseti dnech je ale propustil. Právě tehdy Britka přiznala, že s Izraelci souložila dobrovolně, ale že ji ponížilo a rozčílilo, když ji při tom tajně natáčeli na mobil a nakonec vyhodili z hotelového pokoje. Ve vazbě následně skončila sama mladá žena, po měsíci ji soudce propustil na kauci.

Soud s britskou turistkou začal v říjnu a nyní soudce dospěl k závěru, že je vinna z křivého obvinění, za což jí hrozí až rok vězení a pokuta ve výši až 1700 eur (přes 40.000 Kč). Trest má soudce oznámit 7. ledna.

Dívčina právní zástupkyně už oznámila, že se proti verdiktu hodlá odvolat. Podle ní Britka své obvinění stáhla pod nátlakem a bez přítomnosti advokáta.

Témata:  Kypr znásilnění soudy

Aktuálně se děje

13. července 2024 17:32

13. července 2024 15:36

Izraelský útok v Gaze: Podle Hamásu nepřežilo více než 70 lidí

Desítky mrtvých si vyžádal sobotní útok ve městě Chán Júnis v Pásmu Gazy. Podle Hamásu byly zasaženy stany pro vysídlence, přičemž zemřelo 71 lidí a dalších 289 osob utrpělo zranění. Izraelci tvrdí, že cílili na vojenského velitele palestinského militantního hnutí Muhammada Dajfa. O tragické události informovala agentura AP či web France24

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy