Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Úřady hlásí mimořádnou situaci na mostu na Krym. Dva lidé zemřeli

Most poškodila exploze už loni v říjnu.
Most poškodila exploze už loni v říjnu.
Foto: reprofoto twitter

Dva lidé zemřeli při "mimořádné události" na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s anektovaným poloostrovem Krym. Podle dostupných informací došlo ke dvojici explozí, které způsobily drony v rámci operace ukrajinské tajné služby a námořnictva. Doprava byla kvůli incidentu pozastavena.

O incidentu informoval šéf ruské správy na Krymu Sergej Aksjonov. "Doprava byla zastavena na Krymském mostu. Mimořádná událost se stala v oblasti 145. pilíře," uvedl na telegramu s tím, že jsou přijímána opatření k nápravě situace.

"Prosím obyvatele i hosty na ostrově, aby z bezpečnostních důvodů nejezdili přes Krymský most a zvolili alternativní pozemní cestu přes nové (okupované ukrajinské) regiony," vyzval Aksjonov.

O dvou obětech incidentu se zmínil gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Na telegramu řekl, že exploze nepřežil pár, jehož čtrnáctiletá dcera při incidentu utrpěla vážná zranění a leží na jednotce intenzivní péče.

Ruské ministerstvo dopravy uvedlo, že exploze nepoškodila pilíře, ale pouze vozovku. Ruskojazyčná mutace BBC informovala, že nejezdí ani trajekt, který kopíruje trasu mostu. Vlaková doprava by měla být v průběhu dopoledne obnovena.

Podle zdrojů serveru Ukrainska Pravda došlo k explozím v rámci speciální operace ukrajinské tajné služby a námořnictva. K úderu byly využity námořní drony. Server Meduza nicméně uvádí, že ukrajinská vojenská rozvědka odmítla komentovat příčinu mimořádné události.

Kerčský most pro automobilovou a vlakovou dopravu se otevřel v roce 2018, čtyři roky po anexi území. V říjnu loňského roku musel být částečně uzavřen po velké explozi. K plnému obnovení provozu došlo v únoru, připomíná BBC.

Témata:  Krym Rusko válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

23. července 2024 19:01

23. července 2024 12:40

Hudebník a politik Petr Hannig je ve vážném stavu. Po mrtvici je odkázán na přístroje

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy