O incidentu informoval šéf ruské správy na Krymu Sergej Aksjonov. "Doprava byla zastavena na Krymském mostu. Mimořádná událost se stala v oblasti 145. pilíře," uvedl na telegramu s tím, že jsou přijímána opatření k nápravě situace.

"Prosím obyvatele i hosty na ostrově, aby z bezpečnostních důvodů nejezdili přes Krymský most a zvolili alternativní pozemní cestu přes nové (okupované ukrajinské) regiony," vyzval Aksjonov.

O dvou obětech incidentu se zmínil gubernátor Bělgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov. Na telegramu řekl, že exploze nepřežil pár, jehož čtrnáctiletá dcera při incidentu utrpěla vážná zranění a leží na jednotce intenzivní péče.

Ruské ministerstvo dopravy uvedlo, že exploze nepoškodila pilíře, ale pouze vozovku. Ruskojazyčná mutace BBC informovala, že nejezdí ani trajekt, který kopíruje trasu mostu. Vlaková doprava by měla být v průběhu dopoledne obnovena.

Podle zdrojů serveru Ukrainska Pravda došlo k explozím v rámci speciální operace ukrajinské tajné služby a námořnictva. K úderu byly využity námořní drony. Server Meduza nicméně uvádí, že ukrajinská vojenská rozvědka odmítla komentovat příčinu mimořádné události.

Kerčský most pro automobilovou a vlakovou dopravu se otevřel v roce 2018, čtyři roky po anexi území. V říjnu loňského roku musel být částečně uzavřen po velké explozi. K plnému obnovení provozu došlo v únoru, připomíná BBC.