Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Útok na ruskou tajnou službu: Nejméně tři mrtví

Rusko
Rusko
Foto: Pixabay

Při střelbě v moskevském ústředí ruské tajné služby FSB dnes zemřeli tři lidé. Informoval o tom list Izvestija. Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy bylo na náměstí Lubjanka u sídla FSB slyšet křik a střelbu.

Další ruská média se ale rozcházejí v informacích o počtu obětí, některá mluví o jednom mrtvém a několika zraněných.

Podle agentury DPA útočník či útočníci stříleli z kalašnikova ve vstupní hale budovy. Policie ani jiné úřady se zatím k incidentu oficiálně nevyjádřily.

Ulice v okolí náměstí policie uzavřela. "Náměstí Lubjanka je nedostupné, policie posílá všechny pryč... Všechno je omotané červenými páskami, je tam množství policistů," řekl ruské redakci stanice BBC očitý svědek Dmitrij Filonov.

Témata:  FSB Rusko střelba

Související

Aktuálně se děje

9. července 2026 15:50

Harry v dalším sporu s britskými médii. Soud rozhodl a prince nepotěšil

Princ Harry neprožívá v rodné Velké Británii zrovna nejšťastnější chvíle. Poté, co dostal košem od královské rodiny, totiž prohrál soud s jedním z mediálních vydavatelů na Ostrovech. Podle soudu se vznesená obvinění nepodařilo prokázat. Informovala o tom BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy