"Můžeme potvrdit, že mezi pachatelem a jednou z pobodaných osob existovalo rodinné pouto," uvedl v prohlášení inspektor Odd Skei Kostveit. "Je to rodina ze Sýrie a pachatel a jedna ze zraněných jsou manželé," dodal. Upřesnil také, že jedním ze zraněných je pachatel.

Útočníka ještě před příjezdem policie zastavili zaměstnanci střední školy Numedal a řidič autobusu, píše Aftenposten. Podezřelý, podle médií muž okolo 40 let, byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví, píše server Verdens Gang.

K útoku došlo v oblasti Numedal, zhruba 80 kilometrů západně od Osla. První zprávu o útočníkovi, který bodnou zbraní napadá náhodné kolemjdoucí u obchodu, dostala policie přibližně v 8:45. Kriminalisté nejprve uvedli, že zákrok stále probíhá, v 9:45 pak oznámili, že podezřelého zadrželi.

Podle očitých svědků bylo na místě incidentu několik sanitek i letecká záchranná služba. Starosta města Nore řekl stanici TV2, že vedení města sestavuje krizový štáb a dodržuje postupy pro nouzové situace. Norská média ani policisté dosud nezveřejnili žádné záběry z místa neštěstí.