Fotografie sdílené na sociálních sítích ukazovaly protestující v hlavním městě Kábulu a nejméně sedmi afghánských provinciích s transparenty s nápisy "Pryč s USA", "Joe Bidene, přestaň lhát" a "Amerika je lhář".

Spojené státy podle amerických činitelů Zavahrího zabily o víkendu střelou odpálenou z dronu. Terorista v tu chvíli stál na balkóně domu v Kábulu. Podle představitelů Washingtonu se jednalo o největší akci proti teroristické skupině od roku 2011, kdy americké speciální síly v Pákistánu zabily předchozího vůdce Usámu bin Ládina.

Zavahrího smrt v Kábulu vyvolává otázky ohledně toho, zda mu Tálibán poskytl útočiště. V rámci dohody o odchodu amerických sil a jejich spojenců z Afghánistánu se totiž Tálibán v roce 2020 zavázal, že Afghánistán nebude útočištěm pro teroristy. Tálibán tvrdí, že nadále ctí dohodu, podepsanou v katarské metropoli Dauhá.

Americký ministr zahraničí Antony Blinken v úterý prohlásil, že Tálibán dohodu z Dauhá hrubě porušil právě tím, že v Afghánistánu Zavahrímu útočiště poskytl.