reklama

Od čtvrtečního večera se před hospodou Syndikat a dalších místech ve čtvrti Neukölln shromažďovali lidé, kteří protestovali proti nucenému vystěhování hospody plánovanému na dnešní dopoledne. Provozovatelům lokálu již před časem vypršela nájemní smlouva, vystěhovat se ale odmítli.

Podporovatelé nedemonstrovali pouze za zachování hospody, ale i proti trvale rostoucí výši nájmů v Berlíně. Mnoho dalších majitelů se bojí, že kvůli neúnosně vysokým nájmům budou muset své podniky opustit. Konkrétně v okolí bývalého letiště Tempelhof, kde se hospoda Syndikat nachází, rostou podle stanice RBB nájmy přímo raketově.

V akci bylo až podle 700 policistů, zatčeny byly desítky lidí. Na sociálních sítích kolovala videa, na nichž se policisté střetli s demonstranty. Na čtvrtí létal vrtulník. Podle hasičů způsobily hořící barikády hmotné škody.

Demonstrace proti vystěhování hospody se odehrála v Berlíně již v sobotu. Přívrženci krajní levice při ní házeli na policii láhve a dlažební kostky. Několik příslušníků bylo zraněno.

reklama