Ruský list Nězavisimaja gazeta napsal, že letošní společné rusko-čínské vojenské cvičení, které se koná pod označením "Západ/součinnost 2021", není mimořádné jen svým rozsahem. Ruští vojáci totiž při něm mají možnost poprvé používat nikoli ruské, ale čínské zbraně.

"Letošní cvičení je zvláště důležité pro obě země, protože se snaží čelit rostoucímu tlaku ze strany USA a jejich spojenců. Rusko a Čína, které prokazují vysokou úroveň vzájemné důvěry ve vojenské oblasti, vysílají Západu signál: nebude možné hrát na rozpory mezi nimi," poznamenala Nězavisimaja gazeta.

Podle ruského centrálního vojenského okruhu se kromě 13.000 vojáků do manévrů zapojí na 500 jednotek výzbroje a techniky. Při přípravě na cvičení se do Číny například přemístily čtyři moderní víceúčelové bojové letouny Su-30SM, které provedly s čínskými letouny J-11 a J-7 společné cvičné bojové lety zahrnující údery na pozemní cíle a únik před protivzdušnou obranou "protivníka".

Agentura Reuters s odvoláním na ruské ministerstvo obrany napsala, že Moskva na protiteroristické cvičení v Číně poslala kromě letounů Su-30SM i motorizované dělostřelecké jednotky a systémy protivzdušné obrany.