Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Indii kvůli vedru zavírají školy, teploty šplhají přes 40 stupňů

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Indii sužují extrémní vedra. Teploty šplhají přes 40 stupňů a vlna trvá už několik dní. Úřady nabádají obyvatele k opatrnosti a v některých státech zavírají školy.

Meteorologové podle serveru The Guardian naměřili například v patnáctimilionové Kalkatě minulý týden teploty přesahující 40 stupňů. Tento týden byly místy teploty až o skoro pět stupňů vyšší.

Indická vláda doporučila úřadům, aby kvůli vlně veder upravily pracovní dobu. Zavírají se také některé školy, poté, co si studenti stěžovali na bolesti hlavy.

Lidé by se podle úřadů neměli vystavovat přímému slunečnímu záření a měli by dbát na pravidelný přísun tekutin. Jedno z doporučení se také vztahuje k jídlu prodávanému na ulicích, tzv. street foodu by se lidé v těchto dnech měli vyhýbat.

Témata:  Indie

Aktuálně se děje

17. června 2024 15:53

V Libavé explodovala munice, armáda potvrdila jedno úmrtí

Ve vojenském prostoru Libavá nedaleko Olomouce došlo dopoledne během plánovaného výcviku pyrotechniků k výbuchu zatím nespecifikované munice. Na místě zasahovaly vrtulníky Zdravotnické záchranné služby. Ministerstvo obrany později informovalo, že výbuch si vyžádal jednu oběť.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy