reklama

Indické zdravotnické úřady dnes ohlásily, že za předchozí den bylo v zemi potvrzeno zhruba 315.000 nových případů nákazy koronavirem. Od začátku epidemie země, kde žije 1,3 miliardy obyvatel, zaznamenala bezmála 16 milionů případů nákazy. To je druhý nejvyšší počet na světě po Spojených státech. Celkový počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19 od začátku epidemie dosáhl 184.657 osob.

Dnešní údaj o nově nakažených z Indie je vůbec nejvyšším denním přírůstkem v jedné zemi v průběhu epidemie. Předchozí prvenství držely Spojené státy, když zaznamenaly v lednu denní přírůstek o 297.000 případů.

Protiepidemická opatření v Indii zavádí převážně jednotlivé státy. Indická metropole Dillí vyhlásila v pondělí šestidenní uzávěru, která má zbrzdit šíření koronaviru a ulevit tlaku na infrastrukturu. V hlavním městě není dost nemocničních lůžek, jsou vyčerpány nemocniční zásoby kyslíku i léku remdesivir používaného k léčbě pacientů s covidem-19.

Tento týden centrální vláda uvedla, že od května chce začít očkovat proti covidu-19 všechny občany starší 18 let. Mnohé státy si stěžují na nedostatek vakcín, ačkoliv Indii patří k vůbec největším výrobcům očkovacích preparátů na světě.

reklama