Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

WHO učinila z boje proti koronaviru prioritu číslo jedna

Světová zdravotnická organizace (WHO)
Světová zdravotnická organizace (WHO)
Foto: Reprofoto ČT

Snaha zastavit epidemii nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus, by měla být pro všechny země tou nejvyšší prioritou. Vyzvala k tomu dnes Světová zdravotnická organizace (WHO). Epidemie podle ní vyžaduje spolupráci zemí.

Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus dnes apeloval na všechny země, aby bránily šíření viru všemi známými opatřeními: aktivním vyhledáváním možných infikovaných osob, testováním, izolací, léčbou a sledováním všech osob, kteří s nakaženými přišli do styku.

"Zpomalování epidemie zachraňuje životy," řekl Tedros. "Získáváme tím čas na přípravu a pro výzkum a vývoj," prohlásil.

Šéf WHO dnes rovněž podle agentury DPA uklidňoval, že zásobování nejdůležitějšími léky ve světě není ohroženo, přestože mnoho složek léčiv je vyráběno v Číně, kde produkce byla dočasně přerušena. Opět se ale rozjíždí, podotkl Tedros.

Témata:  WHO koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

30. dubna 2026 19:31

Ornella Koktová má ze života peklo. Ztrácí fanoušky, údajně ji řeší i sociálka

Influencerka Ornella Koktová aktuálně čelí jedné z největších krizí své kariéry na sociálních sítích. Poté, co na veřejnost unikly záběry zachycující vulgární chování Josefa Kokty směrem k jejich dětem, se od Ornelly začali hromadně odvracet nejen fanoušci, ale i klíčoví obchodní partneři. Snaha o nápravu reputace navíc podle všeho nabrala poněkud kuriózní směr.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy