Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Z lodi, která vyplula s uprchlíky z Libanonu, utonulo nejméně 71 lidí

Uprchlíci, ilustrační fotografie.
Uprchlíci, ilustrační fotografie.
Foto: Pixabay

U syrského pobřeží utonulo nejméně 71 uprchlíků z lodi, která vyplula ze severu Libanonu do Evropy. V nové bilanci to dnes oznámil libanonský ministr dopravy Alí Hamíja. Syrské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že je mrtvých 73. Pátrání po utonulých stále pokračuje, ráno Bejrút hlásil 53 mrtvých a 20 přeživších.

"Podle zatím ještě stále provizorní bilanci je mrtvých 73. V nemocnici v Tartúsu je v ošetření 20 osob," uvedl syrský ministr zdravotnictví Hasan Ghúbaš.

Plavidlo, na němž mohlo být až 150 lidí, vyplulo tento týden ze severu Libanonu a potopilo se. Na palubě byli hlavně Libanonci a Syřané, podle Hamíjova původního prohlášení je mezi zachráněnými nejméně pět lidí z Libanonu. Syrské úřady pokračují v pátrání. Podle tartúského guvernéra se loď potopila před dvěma dny.

Jak napsala agentura Reuters, Libanonci začali ve velkém prchat před ekonomickými potížemi, s nimiž se jejich země nyní potýká. Většina obyvatel středomořské země se kvůli nim ocitla v chudobě. Agentura AP píše, že v minulých měsících z Libanonu vyplulo do Evropy na lodích a člunech několik tisíc Syřanů, Libanonců a Palestinců.

Témata:  uprchlíci migrace

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.