Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ze člunu s uprchlíky mířícími na Kanárské ostrovy se pohřešuje 47 lidí

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Celkem 47 osob je pohřešováno ze člunu, který se vydal začátkem srpna s africkými uprchlíky ze Západní Sahary do Evropy. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž se podařilo sedm uprchlíků zachránit, zbylí se nyní považují za utonulé. Člun byl nalezen ve vodách u Mauritánie, oznámila Mezinárodní organizace pro migraci (IOM).

Vyplul 3. srpna z Al-Ajúnu v Západní Sahaře směrem ke Kanárským ostrovům. Porouchal se mu však motor a skoro dva týdny zůstal na moři, než ho v pondělí zachytila mauritánská pobřežní stráž. Na plavidle bylo mna začátku 54 lidí včetně dvou dětí mladších tří let a jedné dospívající dívky. Nezletilí jsou mezi těmi, o jejichž osudu nyní není nic známo. Podle zástupce IOM byli na člunu lidé ze západní Afriky.

Překonání trasy na Kanárské ostrovy za normálních okolností trvá několik dní, výpadek motoru ale ponechal člun vlastnímu osudu.

Podle AFP patří trasa se severu Afriky na Kanárské ostrovy k těm, které využívají uprchlíci snažící se dostat se do Evropy, ale je nebezpečná. Od začátku roku na ní přišlo o život nebo se pohřešuje až 300 lidí.

Témata:  uprchlíci Kanárské ostrovy

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.