Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ze severní Sýrie hlášeny dva bombové útoky, 11 mrtvých

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Sever syrské provincie Halab (Aleppo) zasáhly dva bombové útoky, které si dohromady vyžádaly 11 mrtvých. S odvoláním na místní média a tzv. Svobodnou syrskou armádu (FSA) to dnes uvedla agentura Reuters. Výbuchy byly hlášeny z oblastí, které jsou pod kontrolou tureckých jednotek a povstaleckých skupin podporovaných Ankarou.

Ve městě Azan údajně vybuchla bomba nastražená v autě, přičemž zemřelo nejméně pět lidí a dalších 25 utrpělo zranění. O explozi ve městě ležícím nedaleko hranic s Tureckem informovala i syrská státní agentura SANA, tento zdroj však nespecifikoval počet obětí.

Sebevražedný útok na kontrolní stanoviště FSA v oblasti Bezaa zase zabil šest příslušníků této ozbrojené skupiny stojící proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada, píše Reuters s odkazem na zdroje z FSA. Podobné zprávy přinesla i turecká státní agentura Anadolu, která dnes hlásila deset mrtvých po dvou explozích na severu regionu Halab.

Turecké jednotky a jejich spojenci z řad syrských povstaleckých skupin tato místa obsadili po ofenzivě z roku 2019, jejímž terčem byly především kurdské milice YPG. Syrští Kurdové stále ovládají území na severovýchodě Sýrie, kde je podporuje koalice vedená Spojenými státy.

Témata:  Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

9:06

Dominik Duka odsloužil mši za Kirka. Přišla kritika, kardinál reaguje

Celým světem v minulém týdnu otřásla vražda aktivisty Charlieho Kirka. Zpráva rezonovala i v Česku, kde padlo rozhodnutí o konání zádušní mše. Sloužil ji kardinál Dominik Duka, akce se nicméně stala terčem kritiky. Podle Duky bylo důležité upozornit, že lidé se k sobě nemohou takhle chovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.