reklama

"CNN ukázala mapu, podle níž to vypadá, jakoby Itálie byla původním ohniskem koronavirové nákazy. To je zkreslená vize reality," napsal ve čtvrtek na facebooku Di Maio. Dle agentury ANSA dodal, že CNN je pouze příkladem toho, jak i ostatní média vykreslují Itálii v nesprávném světle.

"Itálie je země, která nejpřísnějšími opatřeními čelí této nouzové situaci, jejíž původ je, jak víme, v Číně," uvedl v reakci na mapu, kterou CNN nadepsala Případy nákazy koronavirem spojené s Itálií.

Italská vláda kvůli nové epidemii přijala mnohá opatření už v minulých týdnech, zprvu nejpřísnější na severu země, kde je situace nejhorší. Od čtvrtka jsou zavřené školky, školy a univerzity v celé zemi, zrušeny jsou velké veřejné akce, uzavřena jsou divadla a kina. Vláda vyzvala obyvatele, aby na veřejnosti udržovali od druhých lidí minimální odstup jednoho metru.

Itálie je třetí nejhůře zasaženou zemí novým koronavirem na světě - po Číně a Jižní Koreji. V celém světě se dosud potvrdilo téměř 99.000 případů nákazy koronavirem, z toho na 80.000 v Číně. Itálie zaznamenala dosud 3858 případů, z toho 148 infikovaných zemřelo a 414 nakažených se z nemoci zotavilo. Ve světě zemřelo od prosince na 3390 lidí s touto koronavirovou infekcí, z toho na 3040 v Číně.

reklama