Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Šátek proti paparazziům? V Nizozemí ví jak na to

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Lukáš Henzl, EuroZprávy.cz

Amsterodam - Nizozemští návrháři vyvinuli šátek, který ochrání nositele před fotografiemi. Šátek značky Ishu je schopen odrážet světlo a při fotografování s bleskem "vymaže" obličej.

"Žijeme v digitální době, v níž má každý účet na sociálních médiích a musí chránit svou pověst a svůj veřejný obraz," tvrdí Ishu a dodává, "už nikdy nechtěné fotky, které se objeví na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu a kolují po Snapchatu," píše německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Na počátku jako v mnoha podobných případech stála náhoda. Nizozemský návrhář Saif Siddiqui chtěl v roce 2009 pořídit společný snímek svých přátel. Oni ale stáli u bicyklu, jehož reflektor odrazil světlo blesku tak nešťastně, že obličeje na fotografii vyšly úplně nezřetelné.

O šest let později návrhář za pomoci odborníků tuto schopnost odrážet světlo přenesl na textil a vyrobil první šátek proti paparazziům.

Témata:  fotografové Nizozemí móda

Související

Aktuálně se děje

11:01

Vatikán zveřejnil detaily pohřbu papeže Františka

Vatikán dnes uvedl, že rakev s ostatky papeže Františka bude vystavena veřejnosti v bazilice sv. Petra ve středu ráno. Samotný pohřeb se pak uskuteční v sobotu v 10 hodin místního času. Podle nově zveřejněného prohlášení bude pohřební liturgii na náměstí svatého Petra vést kardinál Giovanni Battista Re, děkan Kolegia kardinálů. Po skončení obřadu bude rakev převezena do baziliky Santa Maria Maggiore, kde bude papež pohřben. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy