Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jak zastavit pedofílii? Vědci se snaží vyvinout lék

Děti
Děti
Foto: Pixabay

Stockholm – Vědci varují, že sexuální fantazie o dětech a nezletilých mezi dospělými celkem běžné, ale většina z nich je ignoruje, nebo by se podle nich nezachovala. Server Voice of America nyní upozornil, že se tým švédských vědců snaží vyvinout lék, který by dopady pedofilie zmírnil.

Stefan Arver z Centra andrologie a sexuální medicíny uvádí, že jde odhadem až o 5 % dospělé populace. Jak server vysvětluje, v některých případech pedofilie byla použita mechanická nebo chemická kastrace, ale tato metoda má velkou řadu odpůrců.

Vědci ze švédského Institutu Karolinska, který patří mezi největší evropské lékařské univerzity, nyní testují účinky léku na rakovinu prostaty, u kterého doufají, že by mohl pomoci mužům, kteří mají sexuální představy o dětech, snížit nutkání se podle nich chovat.

Psychiatr Christoffer Rahm z Institutu vysvětluje, že cílem je vytvořit léčebný program pro muže trpící pedofilií, který by byl snesitelný a přijatelný a který by pomohl předejít zneužíváním dětí.

Institut proto nyní spolupracuje se švédskou tísňovou linkou, která pomáhá lidem s nechtěnou sexualitou. Dobrovolníci nyní podstupují tuto léčbu, která je podle vědců z předběžných výsledků velmi slibná.

Témata:  pedofílie pedofilové Švédsko

Aktuálně se děje

17. srpna 2026 20:37

Budou nakonec dva? Gabriela Soukalová odpověděla na dotazy o dvojčatech

Bývalá biatlonová šampionka a moderátorka Gabriela Soukalová se nachází v devátém měsíci těhotenství a očekává narození svého druhého potomka. Nastávající dvojnásobná matka sdílela se svými příznivci fotografii z letního večera u přehrady, kde pózovala v bikinách s výrazně zakulaceným bříškem. Snímek doprovodila žertovnou poznámkou ohledně zvýšení vodní hladiny při svém vstupu do vody.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy