Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jihokorejský Samsung prodává telefon se součástkami z Galaxy Note 7

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Samsung

Soul - Jihokorejský Samsung Electronics uvede na trh mobilní telefon Note Fan Edition, který využívá součástky z přístrojů Galaxy Note 7. Ty musel přitom loni stáhnout kvůli problémům s bateriemi.

Telefon se v pátek začne prodávat v Jižní Koreji. Přístroj podle firmy "minimalizuje ekologický dopad" problémů s Galaxy Note 7. Ekologové na firmu tlačili, aby součástky ze stažených přístrojů znovu využila.

Telefon bude stát zhruba 700.000 wonů (asi 14.000 Kč), takže bude asi o 30 procent levnější než Galaxy Note 7, poznamenal zpravodajský server BBC. Nabídka bude omezená na 400.000 přístrojů, ohledně prodeje telefonu v zahraničí bude rozhodnuto později.

Nový telefon bude mít baterii s kapacitou 3200 miliampérhodin (mAh), která podle firmy prošla přísnými bezpečnostními testy. Galaxy Note 7 byl vybaven baterií s kapacitou 3500 mAh.

Smartphone Galaxy Note 7 vstoupil na trh loni v srpnu a měl konkurovat nejnovějšímu telefonu iPhone od americké společnosti Apple. Po několika dnech od zahájení prodeje se však začaly na sociálních sítích objevovat obrázky ohořelých přístrojů.

Témata:  Samsung Jižní Korea mobily

Související

Aktuálně se děje

18. ledna 2025 9:55

Leon Tsoukernik po kolapsu bojuje o život. Policie prozradila novinky

Příbuzní Leona Tsoukernika a jeho přátelé, včetně těch slavných, se zajímají především o jeho zdravotní stav a doufají v zázrak. Nesmí se však zapomínat, že kolaps známého podnikatele, respektive okolnosti události, řeší i policie. Jak pokročilo vyšetřování? 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.