reklama

První zajímavosti je to, že pilot dronu má speciální brýle, se kterými vidí živý přenos z kamery na předku kvadrokoptéry. Takže jsou ve skutečnosti takovými piloty menších stíhaček, které se pohybují rychlostí až 130 km/h.

Piloti musí tyto mrštné drony ukočírovat do různých překážek, kterými musí proletět, aby se jím započítalo kolo. Pak už se jedná o klasické závody, jako třeba formule 1. Kdo první doletí, vyhrál.

Diváci jsou na tom velmi podobně jako piloti, závody můžou sledovat pomocí brýlí přímo okem pilota, nebo taky ze speciálních laviček, ze kterých uvidí kličkování mezi překážkami na vlastní oči.

Momentální britský šampión James Bowles doufá, že již brzy bude moc svůj koníček proměnit v práci na plný úvazek. "Myslím, že začneme dostávat nabídky od velkých společností, jak se drony rozšíří více do domácností," řekl serveru skynews.com.

James závodí za tým Tornado XBlades, který si nedávno přivezl ze závodů z Dubaje celkem v přepočtu 6 milionů korun, když jejich člen vyhrál. Dočkáme se podobných závodů i v Česku?

reklama