Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

VIDEO: Cvičení orli likvidují dotěrné drony

Dron neboli kvadrokoptéra za letu
Dron neboli kvadrokoptéra za letu
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Amsterdam - Vzestup robotů a dronů je jasný, dá se s nimi užít mnoho zábavy, ale hlavně u bezpilotních prostředků vyvstává mnoho bezpečnostních otázek. Lidé se moc nedokážou bránit, když začne pořizovat snímky z něčeho, co nechcete. Nebo případně, co dělat, když vstoupí do letové dráhy na letišti. Nizozemská společnost přišla s řešením. Drony budou ničit pomocí orlů.

A nápad to není vůbec špatný, vždyť v přírodě už je zaznamenáno mnoho útoků, kdy drony sestřelil divoký orel. Podobně jako psi hlídají pevnou zemi, tak by úplně stejně mohli hlídat oblohu orli, jak informoval server sciencealert.com.

V podstatě každá země už má regulace, kde se smí a nesmí dron použít. Ale tyto pravidla se stejně ve většině případů porušují, protože je velmi těžké sundat dron z oblohy, jediná možnost je chytit pachatele přímo při ovládání, což může být někdy problém, když drony mají dosah i několik kilometrů.

Existují samozřejmě způsoby, jak je dostat z oblohy dolů, jako třeba sestřelení, nebo přerušení signálu. Ale nejsou nejlevnější a hlavně hrozí, že při pádu z výšky můžou zranit osoby dole.

Orli naopak svou elektronickou oběť chytí svými pařáty a odnesou ji do svého "hnízda", kde za dobře odvedenou práci dostanou odměnu v podobě jídla. Takže zde nehrozí žádné zřícení na zem.

Témata:  Drony zvířata

Související

Aktuálně se děje

23. listopadu 2024 20:49

ANO žádá "odstranění" Pekarové Adamové. Ta Babišovým lidem vzkázala toto

Hnutí ANO požaduje odvolání Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) z čela Poslanecké sněmovny a plánuje kvůli tomu podle informací České televize iniciovat mimořádnou schůzi. Zatímco Alena Schillerová (ANO) trvá na tom, že Pekarová Adamová ve své roli selhala, sama šéfka TOP 09 dává jasně najevo, že se své funkce nehodlá vzdát bez boje.

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.