Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook zasáhl velký celosvětový výpadek

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

Lidé z celého světa měli v posledních hodinách problém připojit se na sociální sítě Facebook, Instagram a Whatsapp. Nezávislé monitorovací stránky ukazují, že výpadek probíhal v mnoha zemích po celém světě a trval několik hodin. Nejsilnější byl v České republice.

Down Detector ukazuje, že největší výpadky se týkaly Evropy a Ameriky, a to zhruba od dnešní 12. hodiny. Problémy ale hlásí i asijské země. Relativně funkční by měl být v Austrálii a Africe.

Některým uživatelům se nedařilo přihlásit vůbec, jiní nemohli sdílet příspěvky nebo psát do chatu. Problémy postihly jak webovou verzi, tak i mobilní aplikaci a Messenger.

Příčina obtíží není zatím známa. Naposledy se podobně velký výpadek odehrál přesně před měsícem. 13. března nefungoval ani Instagram.

Ten ostatně spadl i nyní, a výpadek postihl i Whatsapp. Nefungovala tak žádná sociální síť provozovatele facebooku. Z největších sociálních sítích tak běžel pouze Twitter.

Kolem 15. hodiny se ale sociální sítě začaly opět uvádět do provozu. V České republice by minimálně facebook měl být už nyní funkční.

Témata:  Facebook

Související

Aktuálně se děje

4:04

Měsíční předpověď počasí. Meteorologové naznačili, jak bude do poloviny května

Teprve sice začala poslední dubnová dekáda, ale meteorologové už mají tušení, jak bude do poloviny května. Úplně skvělé zprávy pro nás nemají, protože teploty nebudou šplhat moc vysoko. Vyplývá to z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové úchvatné fotky

OBRAZEM: Úchvatné fotky, jaké lidstvo ještě nevidělo. Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové snímky

Mise Artemis II včera přepsala dějiny kosmonautiky, když úspěšně dokončila očekávaný průlet kolem Měsíce. Čtveřice astronautů se v modulu Orion přiblížila k měsíčnímu povrchu na vzdálenost pouhých 6 545 kilometrů. Tento manévr nebyl jen technickým triumfem, ale i rekordním počinem – posádka dosáhla vzdálenosti přibližně 406 742 kilometrů od Země, čímž překonala dosavadní rekord legendárního Apolla 13 z roku 1970.