Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook zkušebně umožní hlasové hovory přímo ve své hlavní aplikaci

Facebook
Facebook
Foto: EuroZprávy.cz

Americká internetová společnost Facebook některým uživatelům své stejnojmenné sociální sítě zkušebně umožní hlasové hovory a videohovory přímo ve své hlavní aplikaci. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Uživatelé tak nebudou muset otevírat samostatnou komunikační aplikaci Messenger, kterou firma před lety od své hlavní aplikace oddělila.

Facebook se teď snaží propojovat komunikaci mezi svými aplikacemi. Loni v září firma propojila svou komunikační službu Messenger s aplikací pro sdílení fotografií Instagram. Uživatelé těchto dvou aplikací si tak mohou vzájemně posílat zprávy a hovořit spolu, i když mají nainstalovanou pouze jednu z nich.

Časem hodlá Facebook do této kombinace zapojit rovněž komunikační aplikaci WhatsApp, poznamenal Reuters.

Facebook nicméně upozornil, že k využití všech funkcí pro zasílání textových zpráv, hlasové hovory a videohovory by lidé měli dál používat aplikaci Messenger.

Témata:  Facebook

Aktuálně se děje

28. srpna 2026 8:55

Dagmar Havlová si s Olgou Lounovou daly do těla. Vyrazily na poutní cestu

Dagmar Havlová se společně se zpěvačkou Olgou Lounovou vydala na poutní cestu do Francie, kterou obě ženy plánovaly přibližně pět let. Cílem jejich výpravy se stala jeskyně Sainte-Baume, kde se podle legendy po dobu třiceti let ukrývala Marie Magdalena. Bývalá první dáma se o plánu dozvěděla díky knize z antikvariátu, kterou v minulosti přečetla, což ji následně inspirovalo k realizaci samotné cesty.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy