Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ruský soud pokutoval Google, který zablokoval YouTube kanál proruským médiím

Logo společnosti Google
Logo společnosti Google
Foto: Adam Mráček / INCORP images

Moskevský soud dnes vyměřil americké internetové společnosti Google pět pokut v celkové hodnotě 14 milionu rublů (přes čtyři miliony Kč). Důvodem je porušování ruských pravidel, která se týkají zakázaného obsahu na webových platformách. Informovala o tom agentura Reuters.

Moskva v posledních měsících podniká kroky k regulaci a omezení síly sociálních médií a velkých technologických společností. Vyměřuje pokuty za neodstraňování nezákonného obsahu z webových platforem a zároveň se snaží přimět zahraniční technologické podniky, aby v Rusku otevřely své kanceláře.

Minulý měsíc dostal Google v Rusku pokutu ve výši tři miliony rublů za porušení zákona, který internetovým společnostem nařizuje ukládat osobní data ruských uživatelů na serverech na ruském území.

Google také podráždil ruské úřady, když zablokoval některé účty na streamovací službě YouTube vlastněné osobnostmi či médii s prokremelskými pozicemi.

Témata:  Google Rusko

Související

Aktuálně se děje

0:06

Orbán přiznal porážku. Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku

Maďarská opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála parlamentní volby. Vyplývá to jak z průběžného sčítání hlasů, tak i z přiznání porážky, které na tiskové konferenci zaznělo z úst lídra vládní strany Fidesz a maďarského premiéra Viktora Orbána. Magyar na sociálních sítích oznámil, že už mu Orbán zavolal a poblahopřál mu k vítězství ve volbách.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové úchvatné fotky

OBRAZEM: Úchvatné fotky, jaké lidstvo ještě nevidělo. Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové snímky

Mise Artemis II včera přepsala dějiny kosmonautiky, když úspěšně dokončila očekávaný průlet kolem Měsíce. Čtveřice astronautů se v modulu Orion přiblížila k měsíčnímu povrchu na vzdálenost pouhých 6 545 kilometrů. Tento manévr nebyl jen technickým triumfem, ale i rekordním počinem – posádka dosáhla vzdálenosti přibližně 406 742 kilometrů od Země, čímž překonala dosavadní rekord legendárního Apolla 13 z roku 1970.