Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Síť pro sdílení krátkých videí TikTok má přes miliardu uživatelů

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

Síť pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok v létě překonala hranici jedné miliardy aktivních uživatelů za měsíc. Firma, která patří čínské společnosti ByteDance, to uvedla v příspěvku na blogu. Ve srovnání s loňským červencem je to nárůst o 45 procent.

Nejvíce uživatelů má TikTok ve Spojených státech, v Evropě, Brazílii a v jihovýchodní Asii. Zájem o tuto sociální síť roste i přesto, že v USA i jinde čelí vyšetřování. Bývalý americký prezident Donald Trump poukazoval na bezpečnostní rizika pro její americké uživatele a hrozil, že ji v USA zakáže.

V lednu 2018 měl TikTok v celém světě 55 milionů uživatelů. V prosinci téhož roku se tento počet zvýšil na více než 271 milionů, o rok později v prosinci už jich bylo 508 milionů a loni v červenci 689 milionů.

V České republice se počet uživatelů TikToku za poslední rok zhruba zdvojnásobil a dosáhl 1,5 milionu. Zkušenost s ním má více než 21 procent tuzemských uživatelů internetu, mírně převažují ženy nad muži.

TikTok tak drží svou pozici jediné internetové společnosti s globálním dosahem, která nepochází z USA, poznamenala agentura DPA. Konkurenční americká společnost Facebook měla podle své čtvrtletní zprávy koncem června 2,9 miliardy aktivních uživatelů za měsíc.

Témata:  TikTok

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 16:23

Takové kraviny. Ondřej Brzobohatý si stýská nad průběhem rozvodu

Ondřej Brzobohatý už by se asi rád zbavil dědictví po nevydařeném manželství s Taťánou Kuchařovou. Zatím ale platí, že kudy chodí, tam se ho na tuto záležitost ptají. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.