Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Síť pro sdílení krátkých videí TikTok má přes miliardu uživatelů

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

Síť pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok v létě překonala hranici jedné miliardy aktivních uživatelů za měsíc. Firma, která patří čínské společnosti ByteDance, to uvedla v příspěvku na blogu. Ve srovnání s loňským červencem je to nárůst o 45 procent.

Nejvíce uživatelů má TikTok ve Spojených státech, v Evropě, Brazílii a v jihovýchodní Asii. Zájem o tuto sociální síť roste i přesto, že v USA i jinde čelí vyšetřování. Bývalý americký prezident Donald Trump poukazoval na bezpečnostní rizika pro její americké uživatele a hrozil, že ji v USA zakáže.

V lednu 2018 měl TikTok v celém světě 55 milionů uživatelů. V prosinci téhož roku se tento počet zvýšil na více než 271 milionů, o rok později v prosinci už jich bylo 508 milionů a loni v červenci 689 milionů.

V České republice se počet uživatelů TikToku za poslední rok zhruba zdvojnásobil a dosáhl 1,5 milionu. Zkušenost s ním má více než 21 procent tuzemských uživatelů internetu, mírně převažují ženy nad muži.

TikTok tak drží svou pozici jediné internetové společnosti s globálním dosahem, která nepochází z USA, poznamenala agentura DPA. Konkurenční americká společnost Facebook měla podle své čtvrtletní zprávy koncem června 2,9 miliardy aktivních uživatelů za měsíc.

Témata:  TikTok

Související

Aktuálně se děje

19. května 2025 11:11

Jiří Bartoška (†78): Měl to být jeho poslední film. Režisér už má jasno, co bude dál

Česko se již zítra rozloučí se zesnulým Jiřím Bartoškou, po kterém tu zůstává i jeden navždy nedokončený filmový projekt. Když poprvé porazil vážnou nemoc, vrátil se komedií Teorie tygra. V posledních letech se řešilo pokračování. Nyní je definitivně jasno, že nevznikne. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Jaká budoucnost nás čeká?

Může umělá inteligence ohrozit lidstvo? Vědec z MIT odpověděl na ožehavou otázku

Technologické firmy vyvíjející umělou inteligenci by měly přijmout stejný přístup k posuzování rizik, jaký před 80 lety uplatnili vědci před prvním testem atomové bomby. S tímto varováním přichází známý zastánce bezpečnosti AI Max Tegmark, který tvrdí, že bez důkladných výpočtů hrozí, že extrémně vyspělá umělá inteligence (tzv. Artificial Super Intelligence, ASI) se vymkne kontrole a ohrozí samotnou existenci lidstva.