Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

TikTok se stal nejnavštěvovanější internetovou stránkou světa, předběhl Google

TikTok
TikTok
Foto: Pixabay

Čínská platforma pro sdílení krátkých videí TikTok překonala hranici miliardy aktivních uživatelů měsíčně. Stala se tak nejnavštěvovanější internetovou stránkou na světě a předběhla Google, vyplývá z údajů americké společnosti Cloudflare. Trendem celého letošního roku byl vzestup návštěvnosti sociálních sítí. Na změnu v čele žebříčku upozornil list Le Figaro.

TikTok generuje na svých stránkách větší návštěvnost než všechny služby Googlu dohromady, tedy internetový vyhledávač, mapy, překlady, zprávy, letenky a fotografie. Je to poprvé, co se společnost ByteDance, majitel TikToku, dostala na první místo žebříčku. Platforma pro sdílení videí si proti loňskému roku polepšila o šest příček. Na třetím místě za Googlem je Facebook, následuje Microsoft, Apple, Amazon, Netflix, YouTube, Twitter a WhatsApp.

Popularita TikToku se stupňovala postupně, poprvé měl nejvyšší denní návštěvnost 17. února. Několikrát porazil Google i v dalších měsících. Symbolicky vyhrál podle společnosti Cloudflare v závěru listopadu, kdy TikTok vyhledalo nejvíce uživatelů na Díkůvzdání a hned o den později na velký výprodejový den známý jako Černý pátek (Black Friday).

Během jediného dne v roce, 2. února, byl nejnavštěvovanější stránkou YouTube. Důvodem bylo video barmské cvičitelky aerobiku, která na pozadí svého videa nevědomky zachytila vojenský převrat v zemi. Video se začalo velmi rychle šířit a stalo se základem pro memes a zajistilo tak YouTube na jediný den prvenství, píše Cloudflare.

Témata:  internet TikTok Google

Související

Aktuálně se děje

17. ledna 2025 16:23

Takové kraviny. Ondřej Brzobohatý si stýská nad průběhem rozvodu

Ondřej Brzobohatý už by se asi rád zbavil dědictví po nevydařeném manželství s Taťánou Kuchařovou. Zatím ale platí, že kudy chodí, tam se ho na tuto záležitost ptají. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Mars

NASA možná našla důkazy o životě mimo Zemi. Nemá je ale jak dostat domů

NASA oznámila dvě nové strategie pro návrat vzorků z Marsu na Zemi, které by mohly být realizovány do 30. let 21. století. Tyto plány představují alternativy k původnímu programu Mars Sample Return, který NASA vyvinula ve spolupráci s Evropskou kosmickou agenturou (ESA). Původní plán byl shledán příliš složitým a drahým, s odhadovanými náklady až 11 miliard dolarů a návratem vzorků posunutým na rok 2040. Takové zpoždění označil šéf NASA Bill Nelson za nepřijatelné.