Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Twitter testuje tlačítko pro úpravy zveřejněného textu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Twitter se rozhodl vyhovět žádostem uživatelů o možnost úprav již zveřejněného příspěvku a společnost začala testovat tlačítko, které zásah do odeslaného tweetu umožní. V příštích týdnech plánuje tuto možnost zavést pro předplatitele služby Twitter Blue, která stojí 4,99 USD (123 Kč) měsíčně, uvedl server zpravodajské televize BBC.

Tlačítko pro úpravy patří mezi uživateli sítě nejvíce žádané funkce. Tweety bude možné upravovat několikrát po dobu 30 minut po jejich odeslání.

Služba Twitter Blue je v současnosti dostupná v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu. Počáteční testy tlačítka úprav se však omezí jen na jednu zemi.

Upravené tweety se budou zobrazovat s ikonou, časovým razítkem a odkazem na historii úprav, aby byla chráněna integrita konverzace a vytvořen veřejně přístupný záznam toho, co bylo uvedeno, uvedla firma na svém blogu.

Spoluzakladatel společnosti a její bývalý ředitel Jack Dorsey v minulosti tvrdil, že firma takovou možnost pravděpodobně nikdy nenabídne. V dubnu však Elon Musk, který tehdy plánoval Twitter koupit, zveřejnil anketu, v níž se 73,6 procent ze 4,4 milionu účastníků vyjádřilo, že si podobné tlačítko přeje. Někteří uživatelé však míní, že je zbytečné nebo v rozporu s duchem platformy.

Témata:  X (dříve Twitter)

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

ISS.

Praskliny na ISS odhaleny. Hrozí snad kolaps celé stanice?

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) čelí vážným technickým problémům, které by mohly ohrozit její další fungování. NASA odhalila, že v ruském modulu Zvezda dlouhodobě dochází k úniku vzduchu, jehož příčinu se doposud nepodařilo jednoznačně určit. Zatímco Roskosmos se domnívá, že za problémem stojí mikrovibrace a únava materiálu, NASA upozorňuje na kombinaci tlakových změn, mechanického zatížení a stárnutí samotné konstrukce.