COVID-19 koronavirus

Ilustrační foto

SZÚ: Nejčastější nemocí z povolání byl i loni covid-19

Domov

V roce 2023 bylo v Národním registru nemocí z povolání (NRNP) zapsáno celkem 7001 profesionálních onemocnění u 6156 osob, z toho u 4960 žen a 1196 mužů. I loni nadále přetrvával vysoký počet hlášených nemocí z povolání způsobených virem SARS-CoV-2. Nejčastěji se covidem-19 v zaměstnání nakazili lidé pracující v oboru Zdravotní a sociální péče. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Státní zdravotní ústav (SZÚ).

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Svět

WHO znepokojuje globální přístup ke covidu. Stále představuje hrozbu

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyjádřila znepokojení nad globálním přístupem k onemocnění covid-19. Maria Van Kerkhove, americká epidemioložka a expertka WHO na covid, v Ženevě prohlásila, že ačkoli aktuálně není krize, covid-19 stále představuje hrozbu pro celosvětové zdraví.

Ilustrační foto

Covid je tu pořád s námi. Co dělat při nákaze?

Domov

Covid-19 se etabloval v naší společnosti a pravděpodobně se této nemoci, která způsobila celosvětovou pandemii, už nezbavíme. Přesto je nadále rizikem, zejména pro starší a chronicky nemocné osoby, a proto není radno ho podceňovat. Národní zdravotnický informační portál sestavil návod, jak dnes postupovat při nákaze covidem.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

WHO upozornila na nárůst počtu případů covidu-19 v srpnu

Domov

Světová zdravotnická organizace (WHO) v tomto týdnu upozornila na srpnový nárůst v počtu potvrzených případů nemoci covid-19, který podle ní navíc nereflektuje v plné míře reálný stav epidemie. Česko může podle expertů počítat s vlnou nákaz na podzim, nemocnicím ale nemají hrozit potíže.

Vlastimil Válek (TOP 09)

Domov

Válek: Data o testech na covid se budou dál denně publikovat

Data o pozitivních testech na covid-19 bude ministerstvo zdravotnictví (MZd) dál denně sbírat a publikovat i po zrušení povinné izolace. Hlášení chce rozšířit i na jiné infekce. Na dotaz ČTK to dnes odpověděl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto

Vláda souhlasila s vypuštěním covidu ze seznamu nemocí,jejichž šíření je trestné

Domov

Vláda podle informací ČTK vypustila na návrh ministerstva zdravotnictví covid-19 ze seznamu nakažlivých nemocí, jejichž zaviněné šíření je trestné. Změna je nezbytná pro zrušení povinné sedmidenní izolace po pozitivním testu na covid. Podle mluvčího ministerstva Ondřeje Jakoba se to zřejmě stane k polovině dubna, až vyjde patřičné nařízení.

Aktuálně se děje

25. května 2024 11:19

Borrell: EU si musí vybrat, jestli podpoří instituce prosazující právní stát, nebo Izrael

Evropská unie si bude muset vybrat mezi podporou mezinárodních institucí prosazujících zásady právního státu a podporou Izraele, prohlásil šéf evropské diplomacie Josep Borrell. Reagoval na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora (ICJ), který Izraeli nařídil okamžité zastavení vojenské operace ve městě Rafah na jihu Pásma Gazy, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Češi se probojovali do finále MS v hokeji

Mimořádná zpráva

Češi sedmi brankami dokonale rozložili dosud suverénní Švédy a zahrají si doma na MS o zlato

Pokud byl plán svěřenců kouče Radima Rulíka pro semifinále se Švédy nenechat nic náhodě, tak to splnili měrou vrchovatou. Od začátku do konce totiž si šli za jasným cílem, nedat soupeři ani čichnout a dojít tak do vytouženého finále. Svými dvěma brankami režírovali toto neuvěřitelné tažení za vítězstvím jak David Kubalík, tak Lukáš Sedlák, přičemž nejvíc kanadských bodů zaznamenala Nečasova formace, přičemž sám Nečas zaznamenal hned čtyři z nich. A samozřejmě přispěl stále klidně chytající Lukáš Dostál.