Guinea

Ebola, ilustrační fotografie

Epidemie eboly v západoafrické Guineji skončila

Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oficiálně vyhlásila konec epidemie eboly v západoafrickém státě Guinea. Krvácivá horečka se v zemi začala šířit v únoru, nakazilo se jí 16 lidí, z nichž 12 zemřelo, uvedla agentura Reuters. Nebezpečná choroba se v Guineji letos objevila poprvé od epidemie z let 2013 až 2016, kdy v západní Africe zabila přes 11.300 lidí.

Ebola, ilustrační fotografie

Guinea vyhlásila epidemii eboly, čtyři lidé zemřeli

Svět

V západoafrickém státě Guinea se znovu objevila krvácivá horečka ebola a čtyři lidé již nákaze podlehli. Podle agentury AFP to v sobotu oznámil guinejský ministr zdravotnictví Rémy Lamah. AFP uvedla, že je to poprvé, co byla ebola zaznamenána v západní Africe od epidemie z let 2013 až 2016, kdy si tato choroba v oblasti vyžádala více než 11.300 životů. Guinejská vláda dnes vyhlásila začátek epidemie.

Aktuálně se děje

11:14

Pohár trpělivosti přetekl. Čína podnikne tvrdá protiopatření

Čína oznámila, že podnikne tvrdá protiopatření poté, co prezident Spojených států Donald Trump ve středu představil nová 54% cla na veškerý čínský dovoz do USA. Tento krok znamená dramatickou eskalaci obchodního konfliktu mezi dvěma největšími ekonomikami světa a zásadní změnu americké obchodní politiky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační fotografie

Slintavka a kulhavka: Na obě nemoci existuje očkování, proč je v EU zakázané?

V Evropské unii je vakcinace proti slintavce a kulhavce již více než třicet let zakázána. Toto vysoce nakažlivé virové onemocnění postihuje skot, prasata, ovce a další sudokopytníky a jeho šíření představuje značné riziko pro zemědělství i obchod. Přestože vakcíny proti tomuto viru existují, EU se rozhodla upřednostnit jiný přístup k ochraně hospodářských zvířat. Hlavní důvody tohoto rozhodnutí souvisejí s proměnlivostí viru, diagnostickými problémy i ekonomickými důsledky vakcinace.