Kateřina Konečná

Kateřina Konečná

Předsedkyní KSČM zůstala europoslankyně Kateřina Konečná

Domov

Post předsedkyně KSČM dnes na sjezdu strany na brněnském výstavišti obhájila europoslankyně Kateřina Konečná, získala 88,8 procenta hlasů. Novinářům to sdělila mluvčí KSČM Helena Grofová. Konečná neměla protikandidáta, nominovaný kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála i místopředseda Milan Krajča se nominace na post předsedy strany vzdali.

Kateřina Konečná

KSČM povede v éře mimo Sněmovnu europoslankyně Kateřina Konečná

Domov

Předsedkyní KSČM se dnes na mimořádném sjezdu na pražském Chodově stala europoslankyně Kateřina Konečná. Zvolena byla v prvním kole s velkou převahou nad protikandidáty. Získala 175 hlasů při kvoru 160. Delegáti zvolili jako prvního místopředsedu strany Petra Šimůnka a jako místopředsedkyni pro ekonomiku exposlankyni Marii Pěnčíkovou.

Kateřina Konečná

Konečná oznámila kandidaturu do čela KSČM. Návrat do PS není nereálný, uvedla

Domov

Europoslankyně Kateřina Konečná oznámila kandidaturu na předsedkyni KSČM. Nové vedení bude volit mimořádný sjezd 23. října. Před obecními volbami v příštím roce chce Konečná oslovit s nabídkou spolupráce všechny levicové politické i společenské organizace. Na tiskové konferenci v pražském sídle komunistů označila výsledek voleb, který poslal komunisty z Poslanecké sněmovny, za obrovskou zásadní prohru, kterou ale lze vzít jako odrazový můstek pro návrat.

Kateřina Konečná

Europoslanci bouřlivě debatovali o sametové revoluci. Nejvíc vyváděla komunistka

Svět

Eurokomisařka Věra Jourová v Evropském parlamentu na rozpravě k sametové revoluci uvedla, že bychom si měli připomínat bojovníky proti totalitě. Zároveň ale zdůraznila, že demokracie je křehký systém, o který se musí pečovat. Pondělní diskuse o sametové revoluci a jejím významu pro sjednocení Evropy vyšla z iniciativy českých a slovenských europoslanců.

Zemanovo vítězství ve volbě prezidenta 2018

Okamura skončí u soudu? Jeho politické kolegyni došla trpělivost!

Domov

Místopředsedkyně KSČM a jednička komunistů do evropských voleb Kateřina Konečná připravuje trestní oznámení na předsedu SPD Tomia Okamuru. Podrobnosti plánuje zveřejnit v pátek. "Jedná se o kampaň, věci, které Tomio Okamura používá v kampani," řekla. Okamura podle ní v kampani šíří nepravdivé informace.

Ilustrační foto

Komunisty povede do eurovoleb Konečná, chce měnit základní smlouvy EU

Domov

Kandidátku KSČM do voleb do Evropského parlamentu povede současná europoslankyně Kateřina Konečná. Podle informací ČTK ji dnes zvolilo do čela kandidátní listiny širší vedení KSČM. Její protikandidát a další europoslanec Jaromír Kohlíček dostal zhruba čtvrtinu hlasů. Konečná je místopředsedkyní komunistů pro evropské záležitosti a zhruba čtvrt roku již volby chystá. Komunisté za kampaň plánují utratit zhruba 7,5 milionu korun.

Donald Tusk a Jean-Claude Juncker

Čeští europoslanci se navezli do Junckera: Nemá tu co dělat

Svět

Brusel - Za nudný a neinspirativní označili europoslanci za ODS dnešní projev o stavu unie předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Juncker je podle nich zárukou, že se Evropská unie žádných potřebných reforem nedočká. Podle ODS opět Juncker dokázal, že nemá v čele komise co dělat, uvedla tisková mluvčí strany Jana Havelková. Že nynější šéf EK není mužem na správném místě, soudí i europoslankyně za KSČM Kateřina Konečná.

IX. sjezd KSČM v Praze

Domov

ČSSD zapomíná na svůj volební program, píše poslankyně Konečná

Praha - "Ministr vnitra a druhý muž ČSSD Milan Chovanec se osopil na svého stranického kolegu z Jihočeského kraje Jiřího Zimolu za to, že si dovolil navrhnout omezení tzv. církevních restitucí. Označil to za politickou chybu. S podobnou kritikou přispěchal také premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka," píše v komentáři,pro server EuroZprávy.cz, poslankyně Evropského parlamentu za KSČM Kateřina Konečná.

Richard Brabec /ANO/, 15. ministr životního prostředí ČR

Europoslanci se pustili do Brabce: Jeho výroky ohledně EIA postrádají logiku

Domov

Praha/Brusel – Čeští europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), Pavel Poc (ČSSD) a Kateřina Konečná (KSČM) se dnes důrazně ohradili proti nepravdivým výrokům ministra životního prostředí Richarda Brabce z hnutí ANO 2011 v Poslanecké sněmovně o vyjednávání ohledně uznání staré EIA k dopravním stavbám.

Aktuálně se děje

15. června 2024 16:40

Scholz nepovažuje Putinovy mírové návrhy za věrohodné

Země skupiny G7 se na červnové schůzce nezabývaly řešením války na Ukrajině. Podle německého kancléře Olafa Scholze je totiž zřejmé, že ruský prezident Vladimir Putin nemyslí své mírové návrhy vážně. Na Scholzovo vyjádření upozornila agentura Reuters.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy