Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Facebook povolí firmám v rozvojových zemích přímý prodej

Facebook
Facebook
Foto: Pixabay

San Francisco - Internetová sociální síť Facebook umožní malým podnikům v rozvíjejících se zemích, aby prodávaly své zboží zákazníkům přímo přes své facebookové stránky.

Oznámila to dnes firma. Facebook již v loňském roce spustil službu umožňující některým podnikům prodávat zboží prostřednictvím placených inzerátů.

Nově ohlášená služba však bude zdarma a zákazníci budou moci nakupovat přímo na facebookových stránkách daného podniku, píše agentura Reuters.

Facebook doufá, že tato služba zvýší závislost podniků na jeho síti a nakonec je přiměje k tomu, aby si u něj začaly platit reklamu.

Facebook má nyní kolem tří milionů aktivních inzerentů, celkově přitom jeho služby umožňující bezplatné vytvoření vlastních internetových stránek využívá více než 60 milionů podniků.

Témata:  Facebook obchody firmy

Související

Aktuálně se děje

16. května 2026 5:00

Počasí příští týden: Mrazíky vystřídá oteplení, vrátí se letní teploty

Příští týden přinese v úvodu oblačnou oblohu s ojedinělými přeháňkami, bouřkami a chladnými rány, při kterých hrozí i přízemní mrazíky. Postupně se však začne oteplovat a ve druhé polovině týdne již převládne polojasné počasí s nejvyššími denními teplotami, které vystoupají až na letních 25 °C.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Ilustrační foto

Nákup hotové firmy místo zakládání nové: Kdy se to vyplatí a na co si dát pozor?

Zakládání nové společnosti zabere čas, energii a v určitých oborech i měsíce čekání na různá povolení. Existuje ale alternativa, o které mnoho podnikatelů neví – koupě již existující společnosti. Tento přístup má svá jasná pravidla a výhody, ale také rizika, kvůli kterým není vhodný úplně pro každého. V tomto článku se na celý proces nákupu hotové firmy podíváme prakticky a objektivně.