Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Roční útrata v e-shopech vzrostla v průměru na 7730 korun

Placení, tržby, ilustrační foto
Placení, tržby, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Praha - Průměrná roční útrata v internetových obchodech letos vzrostla o více než 1300 korun na 7730 Kč. Průměrná cena objednávky mírně klesla na 1432 Kč.

Z hlediska dopravy zboží nejvíc zákazníků e-shopů využívá Českou poštu (41 procent), PPL (14 pct.), Zásilkovnu (12 pct.) a osm procent dává přednost osobnímu odběru. Dobírku při platbě využívá 35 procent českých zákazníků. Vyplývá to z údajů srovnávače cen Zboží.cz společnosti Shoptet.

"Výši utracené částky ovlivnilo hned několik faktorů. Jako primární důvod vidím zvýšenou frekvenci nákupů přes internet. Lidé si již našli své oblíbené obchody, v nichž se nebojí nakupovat on-line, a proto jejich služeb využívají stále častěji," uvedl ředitel společnosti Shoptet Miroslav Uďan.

Celých 17 procent českých internetových obchodů je zaměřených na prodej oblečení, obuvi a módních doplňků, 11 procent nabízí zboží pro dům a zahradu.

Na třetím místě u on-line prodejců je elektronika. Mezi nejčastěji nabízejí sortiment na internetu dále patří potraviny (šest pct.), sportovní a turistické vybavení (šest pct.), dětské zboží (pět pct.), kosmetika a parfémy (pět pct.) a auto-moto doplňky (pět pct.).

Témata:  e-shopy tržby

Související

Aktuálně se děje

9:36

Rozhodnutí je pravomocné. Mirai se po roce dočkal spravedlnosti

Bude to v červenci přesně rok, co Mirai Navrátil skončil se zlomenou čelistí. Až nyní je celý případ možné považovat za definitivně uzavřený. Podle dostupných informací došlo mezi oběma aktéry k mimosoudnímu vyrovnání. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Vláda, ilustrační fotografie.

Komentář

Česko hospodaří nejlépe za šest let, roli hraje několik faktorů. Příští rok to bude jiné

Vládě se v červnu podařilo přebytkovým hospodařením snížit letošní kumulovaný deficit státního rozpočtu, který tak v polovině roku činil 152,4 miliardy korun, o takřka dvacet miliard méně než koncem května. Oproti loňskému konci června je nynější deficit o 26,2 miliardy korun nižší. To svědčí o pozvolně pokračujícím ozdravování veřejných financí. Naposledy byl červnový deficit státního rozpočtu nižší roku 2019, tedy před propuknutím covidové pandemie.